kúpim HIGHBANKER

Predaj / kúpa / výmena / požičovňa zlatokopeckého materiálu
Jaro
Dátum registrácie: 23 Feb 2020, 18:35

kúpim HIGHBANKER

Príspevokod užívateľa Jaro » 11 Apr 2020, 22:51

zdravím páni,nemá niekto na predaj neaký highbanker?? objednávať z ebay-u sa mi to nechce ,čakať a čakat... ak by ste o niekom čo predáva vedeli,poprípade vedeli čo niečo také vyrába dajte vedieť , budem vďačný .. začal som sa zlatokopectvom zaoberať nedávno , no neako ma to chytilo :D tak chcem skúsiť ,, hajgbénkra,, ..veľa som toho napozeral na nete ,splav mám,našiel som aj neaké zlatinky a granáty
orvi
Dátum registrácie: 31 Aug 2018, 17:41

Re: kúpim HIGHBANKER

Príspevokod užívateľa orvi » 14 Apr 2020, 19:17

neviem ci by to bolo podla tvojich predstav, ale da sa od poliaka kupit hbanker Gold Shark, elektricky na 12v 2 cerpadla... pozri si jeho stranku, cena je sice dost prestrelena podla mna na to co to obsahuje, ale to je tu tak poblizku, co nebude chodit tyzdne. gumy do splavu co robi su vyborne, sice dizajnovane na vyssie prietoky ako v tom hbankeri s 2 cerpadlami, ale chytaju paradne. ako su na tom s chytanim prachoveho zlata neviem povedat, tejto discipline sa moc nevenujem, ale vseobecne nad 0.3mm berie vsetko.
ja som so splavom odryzoval veeeela vela akcii, hbanker je prijemna zmena oproti tomu nekonecnemu sitovaniu a nakladaniu do splavu, krize ti podakuju :)
len si treba zvazit pri tom, ci to bude pre teba efektivna volba. totizto mal som skusenost, ze ak je sediment v potoku zailovany (coz na vela miestach slovenska je a poriadne), velakrat to za ten Kratky pobyt v tej nasypke nestihne umyt a matros ti vypadne von spolu so skalami. to len tak na margo toho, aby si nebol nahodou prekvapeny.
kedze ja nie som z tych bohatych ludi, moj som si vystaval sam, vzorom bol cely youtube :D veeeela veci sa posralo a nefungovalo ako malo, tak vyzera trochu zlatane a slendriansky, no funguje.
Jaro

Príspevokod užívateľa Jaro » 14 Apr 2020, 22:42

dakujem za odpoved,uz som sa pozeral na tie goldensharky.. celkom ma to zaujalo, ako tie ceny no fuuu... naozaj celkom palka, ma tam 2 typy ... mensi a vacsi, neviem,skor by som bol asi za ten vacsi. mam splav od GOLD KING, je to super, ale nakladat do sita a to preosievat do splavu....zachvilku chrbat mam KO ... ten mam aj z roboty KO.. takze tak :D .. rozmyslal som ze by som highbanker skladal aj ja,ale nechcem plech,hlinik je drazsi,treba ho viac.. a ked ma to cele bude stat cca 120e ,tak to si radsej kupim ten goldenshark a mam to komplet.. pozeral som aj tu ich gumu,vyzera to dobre,aj tie highbankre... na youtube som nasiel aj video ako to pracuje, tusim to bol ten mensi banker, je to fajn no
orvi

Príspevokod užívateľa orvi » 18 Apr 2020, 02:36

za mna ta guma je super. mam celkovo 80cm dlzku, 20cm sirku, prvych 50cm tu strednej velkosti a 30 cm na konci ten bigshark s hlbokymi drazkami. chyta to neskutocne mnozstva slichu, ale spolahlivo. sklon davam cca 10 stupnov.
ono ja som chcel aby chytala vsetko tazke, zbieram aj mineraly zo slichu.
robil som to doma na kolene/v dielni cca 2 tyzdne :D po veceroch. keby som to nerozvrhoval cele sam tak by to bolo chytrejsie, no clovek sa uci na vlastnych chybach.
ako, mozno by stalo za to najst nejaku firmu co formuje alu plechy a spravit to co robia cinania, "reverzne inzinierstvo " :D okopcit ten dizajn, nakreslit si to a oni to vo firme na objednavku poohybaju. to by nemuselo byt take drahe. nasypka+zlab, na zlab staci aj tensi plech, nasypku treba robustnu. k tomu sa uz len prirobia U-cka na nozicky a finalna polozka bude 2m alu jakel z ktoreho budu nozicky :)
Jaro

Príspevokod užívateľa Jaro » 20 Apr 2020, 22:24

tak super že tá guma od golden sharku funguje.. spolahlivo chytá aj menšie zlatinky? a jasne,dá sa okopčiť kadečo :D , to by problém nebol,len kopec času,teraz tie obchody nefungujú,nemôžem si ísť popozerať materiál na výrobu,už ani nemám kde skúšať vyrobiť highbanker..nemám priestor ani prostriedky.pravdepodobne vezmem od toho PL niektory z goldenshark bankerov ... uvidím
orvi

Príspevokod užívateľa orvi » 22 Apr 2020, 23:38

ak na male zlato tak by som mozno zaradil do tej gumy aj tu jemnucku, myslim minishark sa to vola ci ako, a vyskladat si vsetky velkosti tam. mne staci takyto setup ako mam, prach moc neryzujem :) v tolerancii 95+% ucinnosti na zlato co ryzujem sa nachadza, cize je pre mna skvela. prach sa v nej pri tom uklone asi nebude drzat najpevnejsie, ale ak tam zaradis aj tu jemnu gumu, nachytas aj jemnejsie zlato isto.
daj potom vediet ako to fachci ked to budes mat, som zvedavy celkom. ono tu gumu do toho splavu ti typek v PL polepi ako chces podla poziadaviek, je to vlastne po cca 10-12 cm pasikoch robene a lepi sa to dokopy, ze to neni jeden koberec gumy. cize myslim ze v tom zakladnom bankeri je 50-60 ? cm gumy, tak sa da pokombinovat kadejako :) je fest ochotny v tomto, vyhovie poziadavkam (teda v mojom a este jednom pripade vyborny pristup)
Jaro

Príspevokod užívateľa Jaro » 23 Apr 2020, 23:30

Co som pozeral tak je ten menší banker a ten ma 15x45cm gumu, a ten väčší ma 20x55cm... Pozeral som kopec jeho videí na ytd... Vyzerá to zaujímavo, takže keď príde dám vedieť, otestujem to... Už sa neviem dočkať. Ešte som rozmýšľal ze by som napojil na ten banker aj môj splav od gold king.. Ten mam 80x20cm tuším, ten je namakany..
pottom
Dátum registrácie: 27 Jún 2016, 17:57

Príspevokod užívateľa pottom » 24 Apr 2020, 14:10

Ja mám tiež od GoldenShark gumu do splavu tu komibovanú s minishark a goldenshark a zachytávam aj 0,1 mm (prach)..čiže úplná spokojnosť.
Jaro

Príspevokod užívateľa Jaro » 30 Apr 2020, 00:06

Tak už nekúpim highbanker, už mám :) ta guma od sharku je pekne odstupnovana, chyta aj najdrobnejsie zlato, dnes som bol na skúšku na hodku s highbankerom. Funguje perfektne

Návrat na "Burza"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných