Predaj - splav s čerpadlom

Predaj / kúpa / výmena / požičovňa zlatokopeckého materiálu
Draco
Dátum registrácie: 30 Sep 2020, 16:21

Re: Predaj - splav s čerpadlom

Príspevokod užívateľa Draco » 31 Okt 2020, 18:50

To je ako s tými cigáňmi.. domácu keď som tam stretol, tak že aj proti tomu niečo robili aj sa snažili a teraz to už vzdávajú.. zachvíľu ich bude väčšina a veľa ľudí sa z tade odsťahovalo .. treba sa ísť pozrieť z druhej strany potoka hore pri posledné domy. To hej.. príroda sa spamätá.. ani my keď tu už nebudeme a hocičo by sme tu dorobili, tak to bude pre planétu len nový reset.
Užívateľov profilový obrázok
dusanlug
Dátum registrácie: 01 Feb 2020, 08:35

Príspevokod užívateľa dusanlug » 31 Okt 2020, 22:22

orvi napísal:
dusanlug napísal: Prečo aj mi občania slovenska ne možme platit štatu. Podmenky sa možu určít na to, aj čo sa týka ochrany prirody, aj čo sa týka sameho rižovania. Normalne, je rozdiel medzi tažbou, a rižovanim. Príklady su v svete.
Ináč súhlasím s tebou, keby sa nasiel niekto iniciativny zastaí ta hned, a na každy spvosob. Preto ked sme v CHKO, dajme si pozor, chce niekto aj po nás odíst a zarižovat si.

na slovensku by to pri ochote a voli kompetentnych uradov bola asi totalna utopia, no osobne by som bol za. ze budes mat v ruke papier, kludne nejake tie eura na povolenie som ochotny zaplatit... no ked si predstavim "pseudoochranarsku" lobby, tak by bola dost realna vec ze by sa nakoniec aktivizmom vsetko stoplo. alebo ak by to preslo, tak by pocet amaterskych zlatokopov zacal rast rychlejsie ako cisla korony :D lebo by ludia zistili ze daco take je. a potom by prisla protestna vlna od ludi, ked by videli tie rozbombene koryta potokov.
jop. preto som prekvapeny ze v Pukanci este stale zlatokopov toleruju. ze tam nespravili uplnu stopku pre nas. iba su rozvesane plagatiky o zakaze pouzivania cerpadiel (co velmi schvalujem) :)

Myslíš si že na slovensku tolko zlata je? aby počet tolko narasol. dalšia vec. klejmi sa kupuje, ih pocet je normalne určený nasimi kompetetnimi uradmi adt.... zlato na slovensku nigdy ne tažili slovaci a to od 12 storočía do teraz. Vieme kto ho tažil. Osobne za čerpadla nie som ani ja, viacej som za to aby po ukončeni klejmu, človek nechal všetko ako to bolo ked tam prišiel.
Draco

Príspevokod užívateľa Draco » 31 Okt 2020, 23:58

To nie no.. slováci ho nemohli ťažiť lebo nemali čo papať :D
Museli sme makať na poliach aby sme sa uživili.. Nemci a podobne sem nabehli
orvi
Dátum registrácie: 31 Aug 2018, 17:41

Príspevokod užívateľa orvi » 01 Nov 2020, 10:09

dokym sem prisli nemci, slovaci netazili nic. neboli sme stvoreni ako narod pre materialny pokrok holt. vdaka tomu je aj archeologicky vyskum toho obdobia tak narocny. lebo slovania po sebe nezanechavali skoro nic co by sa dalo casom najst, ako to povedal jeden historik "narod hliny a dreva". nemali sme ani vlastne peniaze, platilo sa sekanym zelezom, a ani to vacsinou nepochadzalo od nas ale ziskali sme ho vymennym obchodom za kozusiny ci dobytok.

nemci si vytazili bohate pripovrchove loziska vrhli sa do novej krajiny, kde panovnici vrelo podporovali ze tam su, lebo sami by tazit nikdy nedokazali. ziadny jozo ani fero z terchovej by nedokazal otvorit ani prieskumnu ryhu, nie to banu, preto panovnici stedro podporovali nemeckych banikov, ktori boli svojho casu majstrami remesla na svete.
platili panovnikovi dost velke objemy drahych kovov za to ze tazili, samozrejme aj oni pri tom rozpravkovo zbohatli no nie vsade a nie vsetci, vela miest sprevadzal po cely cas tazby stratovy trend.
orvi
Dátum registrácie: 31 Aug 2018, 17:41

Príspevokod užívateľa orvi » 01 Nov 2020, 10:18

ale je, ved len na Bielom vrchu je ekonomicky tazitelnych 20 ton :D a so stupajucou cenou Au sa to cislo zasoby bude zvysovat, lebo to bude ziskove otvorit do vacsej hlbky.
kremnica... podobne cisla :) zlata na slovensku je neurekom. no v riekach to tu splanirovali uz kelti, po nich v stredoveku pomaly kazdy co tu zil, daktore potoky sa odhaduje ze boli aj 3x kompletne preryzovane do dnesnej doby. a stale tam je zlato. Hron a Dunaj su uplne typicke priklady.
a to su u nas obrovske dobyvky kadekde v deluviach a eluviach kopcov. na vepore na kazdom kroku, dobre pochovane casom a listim v krasnej prirode.
Od cias keltov, cez stredovek az po dnesne casy. preto to tu mame s najdenim perspektivneho klejmu tak tazke... :) v Australii ci Kanade tazia vsehovsudy 300 rokov, my to tahame k 3000 rokom :)
Draco

Príspevokod užívateľa Draco » 02 Nov 2020, 20:13

Mám chuť ísť do Kanady.. dáme výlet? :lol: :lol:
Draco

Príspevokod užívateľa Draco » 02 Nov 2020, 20:19

Máte niekto to čerpadlo na predaj? Alebo číslo na caca? sa na mňa vykašľal a ešte od vtedy nebol onlile :lol:
zajtra má byť 19 stupňov inak.. dobrý čas na akciu + víkend má svietiť slnko
caco
Dátum registrácie: 28 Jún 2015, 17:20

Príspevokod užívateľa caco » 04 Nov 2020, 21:51

Draco napísal:Máte niekto to čerpadlo na predaj? Alebo číslo na caca? sa na mňa vykašľal a ešte od vtedy nebol onlile :lol:
zajtra má byť 19 stupňov inak.. dobrý čas na akciu + víkend má svietiť slnko

nevykašlal len času málo :D :D :D

Návrat na "Burza"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný